Dzień Edukacji Narodowej w naszej szkole

14 października 2016 roku obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: Przewodniczący Rady Powiatu p. Janusz Kochelski, Wójt Gminy Zapolice p. Witold Oleszczyk, Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu p. Paweł Perdek, Przewodnicząca  Rady Rodziców p. Katarzyna Browne, Dyrektor ZSO w Zapolicach p. Agnieszka Stępień, zastępcy Dyrektora ZSO p. Ewa Małoszczyk, p. Anna Fendor – Kikowska, emerytowani nauczyciele i pracownicy szkoły.

Akademię szkolną przygotowali uczniowie klasy IIa, IIb, IIc Szkoły Podstawowej pod kierunkiem Agaty Głowienkowskiej,  p. Katarzyny Podgrodzkiej i p. Beaty Chiniewicz. Mali artyści koncertem życzeń uświetnili ten wyjątkowy dzień w roku szkolnym. Wiele ciepłych i miłych słów popłynęło w kierunku  nauczycieli, pracowników administracji szkolnej, obsługi oraz nauczycieli emerytowanych. Uczniowie docenili i podkreślili swoją  wdzięczność za codzienny trud pracy nauczyciela, jego poświęcenie, czujność i  troskę o dobro wychowanków. Następnie głos zabrała  p. Dyrektor Agnieszka Stępień, która podziękowała nauczycielom za dotychczasowe zaangażowanie  oraz życzyła wielu sił i wytrwałości w tym wyjątkowym zawodzie. Wiele ciepłych słów i życzeń padło z ust zaproszonych gości, były kwiaty i słowa uznania w stosunku do Dyrekcji, nauczycieli i pracowników naszej szkoły. Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej przebiegła w miłej, a jednocześnie podniosłej atmosferze.

Agata Głowienkowska

Katarzyna Podgrodzka