Jesienna wycieczka do Wrocławia

W dniu 20 października 2016 roku uczniowie klasy 3a, 3b i 3c Szkoły Podstawowej wraz z wychowawcami : Małgorzatą Dziedziczak, Katarzyną Strzelczyk, Sylwią Polą oraz Wioletą Skorek uczestniczyli w jednodniowej wycieczce do Wrocławia.

Celem wycieczki było zwiedzenie wrocławskiego zoo a w nim Afrykarium, rejs statkiem po Odrze, zwiedzenie Ostrowa Tumskiego i Rynku Głównego miasta. Afrykarium to nowoczesny kompleks, w którym prezentowane są zwierzęta Czarnego Lądu i nie tylko. Dzieci miały okazję obserwować wiele gatunków ryb, rekiny, płaszczki, foki, krokodyle hipopotamy i inne. Oprócz zwiedzania Afrykarium, udało się zobaczyć inne zwierzęta wrocławskiego zoo. Wielką frajdą był pobyt w Motylarni. Duże, kolorowe motyle siadały dzieciom na głowach, ramionach, dłoniach. Po zjedzeniu obfitego obiadu, statkiem Żeglugi Odrzańskiej popłynęliśmy do najstarszej części Wrocławia - Ostrowa Tumskiego. Tam spotkaliśmy się z przewodnikiem. Pani przewodnik opowiadała o zabytkach wykorzystując do tego legendy, których dzieci słuchały z zainteresowaniem. Następnie podążyliśmy na Rynek Główny. Tam też obejrzeliśmy prześliczne kamieniczki, okazały Ratusz, kolorowe fontanny i zakupiliśmy pamiątki. Dodatkową atrakcją podczas zwiedzanie Wrocławia było wypatrywanie sympatycznych krasnali rozmieszczonych w różnych punktach miasta. Jest to poznawanie miasta i jego historii z perspektywy liliputów.

Dzieciom sprawiało to ogromną frajdę. Wycieczka była udana, pogoda dopisała mimo drugiej połowy października a uczniowie do domu wrócili zadowoleni i pełni wrażeń.

Małgorzata Dziedziczak