KONKURS LITERACKI ZE ZNAJOMOŚCI BAŚNI POLSKICH

16 marca 2017r odbył się w Zespole Szkół Ogólnokształcących  w Zapolicach  V Powiatowy Konkurs Literacki ze znajomości baśni polskich. Konkurs skierowany był do uczniów klas drugich i trzecich szkoły podstawowej z terenu powiatu zduńskowolskiego. V Powiatowy Konkurs literacko-plastyczny objął patronatem i nagrody ufundował: Wójt Gminy Zapolice- p. Witold Oleszczyk oraz Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Celem naszego spotkania było rozwijanie i promowanie czytelnictwa wśród dzieci  młodszych, odkrywanie wartości literatury dla dzieci,  stąd wybór baśni, w których schemat kompozycyjny oparty jest na tryumfie dobra nad złem,  przyswajanie wiadomości poprzez rozrywkę i zabawę  a  przy tym sprawdzenie wiedzy ze znajomości baśni polskich Janiny Porazińskiej oraz wybranych baśni ze zbioru „U złotego źródła”. Uczniowie m.in. rozwiązywali  krzyżówkę, udzielali odpowiedzi na pytania odgadywali tytuły baśni na podstawie podanych cytatów oraz ilustracji, podawali wydarzenia prawdziwe i fałszywe.

Do konkursu zgłosiło się 12 drużyn trzyosobowych ze szkoły nr 6, 10, 11, 13 ze Zduńskiej Woli oraz zespoły z Izabelowa oraz Zapolic.  Konkurs podobnie jak w latach ubiegłych został przygotowany przez nauczycielki  edukacji wczesnoszkolnej- p. Agatę Głowienkowską oraz p. Ewę Małoszczyk  i odbył się w dwóch kategoriach: plastycznej oraz teoretycznej.   Dużą pomoc okazała nam p. Agnieszka Salamon – nauczyciel biblioteki szkolnej, która czuwała nad sprawnym przebiegiem konkursu. Po zmaganiach konkursowych uczniowie otrzymali słodki poczęstunek ufundowany przez Radę Rodziców  Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Zapolicach.

Podsumowanie, wręczenie dyplomów, nagród i podziękowań   odbędzie się      27 kwietnia 2017r.

Serdecznie dziękujemy za udział w naszym przedsięwzięciu.

organizatorzy konkursu

Agata Głowienkowska