• Odwiedziło nas: 1642089

Wtorek, 2024-04-23

Imieniny: Ilony, Jerzego

Sprawozdanie z Konkursu Fizycznego

22 marca 2017 r. odbyły się eliminacje szkolne do konkursu Rejonowego Konkursu Fizycznego. Zadaniem uczniów było rozwiązanie 10 zadań zamkniętych oraz 3 zadań otwartych w czasie 90 minut. Wyniki wyglądają następująco:

1. Gabriela Zwarycz                  III a     59 %
  2. Mateusz Kochelski                IIa       56 %
  3. Weronika Kazimierczak         III a     38 %
  4. Bartłomiej Tryszkiewicz        II a      32 %

4 kwietnia uczniowie klas drugich reprezentowali Szkołę w Konkursie Rejonowym, który odbył się z w I L.O. im Kazimierza Wielkiego w Zduńskiej Woli. Zadaniem uczniów było rozwiązanie arkusza zawierającego zadania zamknięte i otwarte.

11 kwietnia odbyło się podsumowanie konkursu rejonowego. Mateusz Kochelski otrzymał wyróżnienie. Dodatkową atrakcją była prelekcja nt „Zjawisk atmosferycznych – pioruny, tornada, cyklony.” Prezentowana przez Cezarego Konecznego.

Pytania eliminacji szkolnych oraz powiatowych układał prezes Stowarzyszenia Nauczycieli Fizyki ziemi łódzkiej - Cezary Koneczny. Nagrody sponsorowali starosta zduńskowolski Wojciech Rychlik, wójt gminy Zduńska Wola Henryk Staniucha, wójt gminy Zapolice Witold Oleszczyk oraz Burmistrz gminy i miasta Szadek Artur Ławniczak.

Grzegorz Czachorowski