Książki z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Niezmiernie miło nam poinformować, że biblioteka przeszła pomyślnie etap oceny wniosku z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Cieszy nas fakt, że znaleźliśmy się w gronie wyróżnionych szkół, które otrzymały na zakup nowych książek aż 15 tysięcy zł. Lista tytułów była konsultowana z uczniami i nauczycielami, staraliśmy się wyjść naprzeciw oczekiwaniom czytelniczym. Wydaliśmy już 14 tysięcy zł. i jesteśmy w trakcie realizacji ostatniego zamówienia.

Biblioteka była nieczynna dla wypożyczających we wrześniu właśnie z powodu ewidencji i opracowania nowych zbiorów. Ale od października każdy czytelnik znajdzie coś dla siebie: najmłodsi - dalsze przygody uroczej Basi – Zofii Staneckiej a także kilka innych serii czytelniczych dla najmłodszych,  miłośnicy zwierząt – na pewno ucieszą się z uzupełnienia serii „Zaopiekuj się mną”, seria młodzieżowa „Plus minus 16” i kilkanaście tomów „ Pamiętnika nastolatki” to wyjście naprzeciw oczekiwaniom naszych starszych uczniów. Mamy nadzieję, że liczne komiksy, które zakupiliśmy podbiją serca wszystkich. I jeszcze coś specjalnie dla chłopców, którzy niegdyś szerokim łukiem omijali bibliotekę – seria PZPN „Bohaterowie z boiska” i biografie słynnych piłkarzy, wśród których nie zabrakło rzec jasna Roberta Lewandowskiego. To tylko zaledwie mała część książek, którymi się chcemy pochwalić. Najlepiej sprawdźcie sami!

Zapraszamy do biblioteki!

Agnieszka Salamon