„Postaw tu kropkę i zobaczymy co się stanie”

Obecny rok szkolny 2017/2018 jest bogaty w inicjatywy czytelnicze. Oprócz uczestnictwa w ogólnopolskiej kampanii Cała Polska czyta dzieciom, Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, przystąpiliśmy do realizacji projektu „Poczytajmy”, którego opiekunem jest pani Izabela Grobelna        i pani Agnieszka Salamon. Wraz z dokumentem potwierdzającym zakwalifikowanie się do projektu, otrzymaliśmy książkę „Kropka” Petera Reynoldsa.

32 strony niepozornej książeczki stały się dla nas inspiracją spotkania czytelniczego dla klas     I-III , które odbyło się 19 października 2017 r. Wspomniana „Kropka” w interpretacji pani Doroty Maraszkiewicz, od początku zaabsorbowała uwagę młodych słuchaczy.

„Postaw tu kropkę i zobaczymy co się stanie”. Słowa wypowiedziane przez nauczycielkę plastyki do dziewczynki, która twierdziła, że nie potrafi rysować, okazały się początkiem narodzin talentu. Ilu z nas nie jest świadomych własnych możliwości? Dlaczego tak łatwo mówimy „nie potrafię” zanim spróbujemy? A może lepiej powiedzieć: potrafię, tylko jeszcze o tym nie wiem, dlatego muszę spróbować. Takie problemy poruszyliśmy w krótkim omówieniu przeczytanego tekstu.

Następnym krokiem była prezentacja naszych szkolnych talentów. Uczniowie pokazali przeróżne uzdolnienia m.in. gimnastyczne –  zrobienie szpagatu, sportowe – żonglerka piłką, wokalne i taneczne, które wykonaliśmy wspólnie tańcząc do piosenki „Wyginam śmiało ciało”.

Spotkanie czytelnicze przygotowały: p. Agnieszka Salamon i p. Dorota Maraszkiewicz. Talent techniczny przy obsłudze sprzętu prezentowali uczniowie klasy II a gimnazjum” Filip Kamieniak i Krzysztof Bałys.

Agnieszka Salamon