JUBILATKA JAKICH MAŁO

Trudno uwierzyć ale szkoła w Zapolicach ma już 90 lat. Przypomnieli o tym fakcie uczniowie i nauczyciele 14 października br. na urodzinowej  GALI, która zbiegła się ze świętem KEN.

Jak przystało na leciwą jubilatkę z życzeniami przybyli znamienici goście z władz powiatu zduńskowolskiego, zaprzyjaźnieni dyrektorzy szkół, władze gminy Zapolice, pracownicy urzędu gminy i oczywiście Ci, których nie mogło zabraknąć – byli dyrektorzy, nauczyciele, pracownicy administracji oraz absolwenci szanownej jubilatki

Uroczysta Gala urodzinowa rozpoczęła się od części oficjalnej, w której pani dyrektor Agnieszka Stępień przypomniała najważniejsze wydarzenia z życia szkoły. Byli dyrektorzy, nauczyciele i absolwenci podzielili się swoimi wspomnieniami i refleksjami. Nie zabrakło także elementów patriotycznych, w których wszyscy odśpiewali hymn legionistów, a młodzież wraz z nauczycielami uświetniła tę część uroczystości brawurowo wykonanymi piosenkami i wierszami.

Druga część uroczystości przebiegła już na większym luzie. Młodzież zaprezentowała swoje umiejętności taneczne, wokalne, teatralne, które tematycznie były związane z obchodzonym jubileuszem.

Po uroczystej Gali przyszedł czas na wspomnienia, których końca nie było. Spotkanie po latach dla wielu wielkim przeżyciem. Wieczorem odbył się pierwszy w historii szkoły BAL ABSOLWENTÓW, który trwał aż do białego rana.

Jubilatka w poniedziałek zaczęła odliczać czas do 100-lecia.

Agnieszka Wlazłowska

Anna Fendor- Kikowska