Czwartek, 2024-04-18

Imieniny: Apoloniusza, Bogusławy

MIKOŁAJKI w Teatrze Piccolo w Łodzi

Dnia 5 grudnia 2017r. dzieci z dwóch oddziałów przedszkolnych oraz uczniowie wszystkich klas edukacji wczesnoszkolnej wraz z wychowawcami uczestniczyli w wycieczce do Teatru Piccolo w Łodzi.

Wszyscy byli bardzo podekscytowani faktem, że obejrzą spektakl pt. ,,Bałwankowa Kraina ”, który rozpoczął w naszej szkole mikołajki. Znakomita obsada i  piękna scenografia przyczyniły się do przeniesienia dzieci w okres zimowy. Ciepła, pełna humoru i piosenek zimowa bajka z elementami edukacji ekologicznej bardzo podobała się dzieciom.W Bałwankowej Krainie, dzięki działalności bałwanków wszystkie drzewa są pod ścisłą ochroną. Zła Dziura Ozonowa chciała przerwać tę sielankę i wysyła z misją Zadymiacza, którego celem było wycięcie wszystkich drzew na planecie. Jego szyki pokrzyżował dzielny Bałwanek Joguś, który z pomocą zgromadzonych na widowni dzieci ocalił klimat na Ziemi. Po spektaklu uczniowie mieli okazję wziąć udział  w konkursach i zabawach zorganizowanych przez pracowników teatru. Dużo emocji w końcowej części dostarczył Mikołaj, który wręczył każdemu dziecku prezent. Wróciliśmy z wycieczki bardzo zadowoleni i stwierdziliśmy, że chętnie będziemy uczestniczyć w następnych.

Katarzyna Strzelczyk

Marta Klimczak