Dzień życzliwości

W naszej szkole 21 listopada obchodziliśmy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, był to dzień kolorowy i radosny. Po przyjściu do szkoły przedstawiciele szkolnej grupy PaT przypinali każdemu UŚMIECHNIĘTĄ BUŹKĘ, która przez cały dzień przypominała, że mamy być uprzejmi w stosunku do siebie. Każdy z uczniów otrzymał również słodki upominek. Na korytarzach naszej szkoły można było podziwiać przepiękne Drzewa Życzliwości i Pozdrowień, na których wisiały kolorowe liście z ciepłymi pozdrowieniami przygotowanych przez uczniów dla swoich rówieśników i nauczycieli. Nie zabrakło również Kodeksu Dobrego Zachowania oraz plakatów odnośnie przeciwdziałania przemocy i cyberprzemocy.

W czasie zajęć lekcyjnych uczniowie Szkolnej Poczty Pozdrowień roznosili listy, miłe słowa przesłane do osób, które lubimy.

Mamy nadzieję, że ten dzień sprowokował nas do spojrzenia na codzienność inaczej: po co narzekać i obrażać się na siebie skoro można inaczej. Z każdej trudnej sytuacji jest jakieś wyjście, zawsze warto przeprosić, porozmawiać, pozytywnie nastawić się do siebie i do świata. Czasami wystarczy tylko szczery uśmiech i od razu życie staje się lepsze. Życzliwość sprawia, że życie staje się łatwiejsze i przyjemniejsze. Życzliwość rodzi życzliwość.

BĄDŹMY ŻYCZLIWI NIE TYLKO W TEN WYJĄTKOWY DZIEŃ
- 21 LISTOPADA -
ALE PRZEZ CAŁY ROK!

W tym dniu spotkaliśmy się również wszyscy na Apelu z okazji Światowego Dnia Życzliwości, podczas którego nastąpiło uroczyste wręczenie dyplomów oraz orderów życzliwości dla najbardziej życzliwej klasy, którą została klasa 5a, najżyczliwszego nauczyciela i nauczycielki, którymi zostali: Wioletta Skorek i Michał Pawlicki.

W naszej szkole odbywał się również konkurs na najlepszą pracę plastyczną  tematycznie związaną z życzliwością. Pierwsze miejsce zajęła Justyna Gabrysiak z klasy 3a, II miejsce Natalia Szwejda z oddziału przedszkolnego „0c” oraz III miejsce Anna Hałaczkiewicz również z oddziału „0c”.  Uczniowie w nagrodę otrzymali dyplomy oraz książki.

Wszystkim zwycięzcom serdecznie GRATULUJEMY!

Pamiętajmy, nie bądźmy obojętni na drugiego człowieka, a życzliwość niech płynie prosto z naszych serc, każdego dnia Śmiech