SPOTKANIE Z PRZEDSTAWICIELAMI KRUS-u

17 grudnia 2017 roku uczniowie klas III uczestniczyli w spotkaniu pracownikami   Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. W czasie tego spotkania dzieci obejrzały film edukacyjny pt.” Rodzina Porażków”. Głównym przesłaniem zarówno filmu było, iż brak wyobraźni oraz bezmyślność dużych i małych, to główna przyczyna wypadków w gospodarstwie rolniczym. Urządzeniami i maszynami rolniczymi powinni zajmować się tylko dorośli.  Dzieci dowiedziały się, których prac i czynności w gospodarstwie wiejskim nie wolno wykonywać,  gdyż są szczególnie niebezpieczne.

Następnie odbył się konkurs dla dzieci  sprawdzający wiedzę na temat bezpiecznych zachowań w gospodarstwie rolnym.

Oto jego wyniki:

I miejsce – Łukasz Bilant

II miejsce – Jędrzej Szewczyk

III miejsce – Norbert Gałązka

I miejsce – Zuzanna Rojek

II miejsce – Helenka Kowalska

III miejsce –Wiktor Krata

Klasa 3c

I miejsce – Tymoteusz Czachorowski

II miejsce – Oliwia Czupryiak

III miejsce – Mateusz Dyoniziak

Laureaci konkursu otrzymali bardzo atrakcyjne nagrody, a wszyscy biorący udział - nagrody pocieszenia.

Spotkanie to było bardzo interesujące i pouczające dla dzieci, przede wszystkim ze względu na tematykę, która jest niezwykle istotna dla nas wszystkich– bezpieczeństwo dzieci na wsi. Za co serdecznie dziękujemy organizatorom spotkania.

Agata Głowienkowska

Katarzyna Podgrodzka