OPŁATEK KLAS SIÓDMYCH ORAZ ODDZIAŁÓW GIMNAZJALNYCH

W ostatni dzień nauki w roku 2017 uczniowie klas siódmych oraz oddziałów gimnazjalnych Szkoły Podstawowej im. 4. Pułku Piechoty Legionów w Zapolicach zgromadzili się o godzinie 8:15 na drugim piętrze budynku szkoły wraz z wychowawcami, aby wspólnie rozpocząć przeżywanie jedynych w swoim rodzaju świąt.

Spotkanie rozpoczęło się od odczytania przez p. Dyrektor A. Stępień, opiekuna Samorządu Uczniowskiego - p. T. Frycze oraz przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego - Z. Kardacką fragmentu Ewangelii opisującego narodziny Chrystusa. Później przyszedł czas na wspólne dzielenie się opłatkiem. Nie brakowało szczerych słów, uścisków, uśmiechu oraz wzruszeń, gdyż dla niektórych był to ostatni opłatek w murach naszej szkoły. Następnie uczniowie udali się do swoich pracowni na klasowe wigilie ze swoimi wychowawcami. O godzinie 10:00 natomiast cała społeczność szkolna zgromadziła się na sali gimnastycznej, aby obejrzeć zaprezentowane przez najmłodszych uczniów Jasełka.

T. Frycze
A. Salamon