VII PIKNIK RODZINNY „JESTEŚMY RAZEM”

16 czerwca 2018 roku, dzięki współpracy Szkoły Podstawowej w Zapolicach oraz Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Zapolicach, na terenie GOKiS w  Zapolicach miał miejsce kolejny piknik rodzinny dla społeczności lokalnej, którego hasło brzmiało ,,Jesteśmy razem”

Tegoroczny piknik odbył się w wyjątkowym roku, ponieważ w 2018r. świętować będziemy stulecie odzyskania niepodległości. Społeczność naszej szkoły postanowiła włączyć się do uświetnienia tego wydarzenia. Rozpoczęliśmy od odśpiewania wszystkich zwrotek Mazurka Dąbrowskiego.

Jak każdego roku impreza cieszyła się dużą popularnością. Na przybyłych czekała spora liczba atrakcji, m. in. loteria fantowa, kawiarenka, grill, mecze ,,Biało- Czerwonych”, malowanie twarzy oraz możliwość eksperymentowania pod fachowym okiem instruktorów Centrum Edukacyjnego ,,ATOM”.             Dochód z pikniku przekazany zostanie na odnowienie POMNIKA NIEPODLEGŁOŚCIOWEGO w Strońsku.

Nie zabrakło również występów uczniów miejscowej szkoły. Podczas pikniku uczniowie klas 0 - 3 szkoły podstawowej prezentowali piosenki i układy taneczne, dotyczące treści patriotycznych. Uczniowie klas IV-VII i gimnazjum przedstawiali najważniejsze postaci z naszej historii oraz prezentowali tańce narodowe czy śpiewali pieśni patriotyczne. Gościnnie wystąpiły także zapolickie przedszkolaki.

Piknik rodzinny „Jesteśmy razem” był kolejnym  z pikników organizowanych wspólnie przez Szkołę Podstawową w Zapolicach oraz miejscowy GOKIS. Dzięki zaangażowaniu nauczycieli, pracowników obu instytucji oraz rodziców uczniów impreza okazała się niezwykle udana.

Wszystkim wychowawcom i uczniom serdecznie dziękujemy za zaangażowanie.

Katarzyna Strzelczyk