Akcja ,,Sprzątanie świata"

Wrzesień to szczególny miesiąc, nie tylko dlatego, że w tym czasie kwitną wrzosy. Jest to miesiąc, w którym odbywa się coroczna akcja ekologiczna „ Sprzątanie świata”.

Dzieci z oddziałów przedszkolnych 0a i 0b wraz z wychowawcami i pomocą wzięły udział w tym wydarzeniu. Wyposażeni w artykuły higieniczne i worki wyruszyły do pobliskiego lasu, aby posprzątać dom leśnych przyjaciół.

Dzieci dokładnie posprzątały cały teren, czego uwieńczeniem były pełne worki. Akcja przebiegała sprawnie. Sprzątanie miało charakter wspaniałej zabawy i współdziałania dwóch grup przedszkolnych. Dodatkowym atutem w tym dniu była świetna pogoda.

Coroczna akcja zaowocuje chęcią codziennego dbania o środowisko i jest ważna w procesie edukacji młodego pokolenia. Nasze dzieci wykazały się zaangażowaniem oraz wzmocniły świadomość ekologiczną oraz stały się odpowiedzialne za środowisko naturalne.

Jadwiga Frątczak

Ewelina Jóźwiak