• Odwiedziło nas: 1642039

Wtorek, 2024-04-23

Imieniny: Ilony, Jerzego

Konferencja przyrodnicza

28 września 2018 r. w piątek zakończyła się konferencja przyrodnicza z udziałem uczniów naszej szkoły. Zaproszonych gości przedstawiła Agnieszka Stępień - Dyrektor Szkoły Podstawowej im. 4. Pułku Piechoty Legionów w Zapolicach. Uczniowie zaprezentowali swoje działania oraz zainteresowania przyrodnicze. Tematyka wystąpień dotyczyła ekwipunku przyrodnika, zachowania się w lesie, opisywania metody badawczej, udziału w rajdach rowerowych. Po wystąpieniach uczniów Paweł Perdek - Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Zapolicach - zdał relację z rajdu pieszego Szlakiem walk nad Wartą 1939 r., w którym uczestniczyli gościnnie uczniowie naszej szkoły. Bardzo ważnym punktem konferencji była prelekcja pani Wandy Pogorzelskiej - Kierownika Sieradzkich Parków Krajobrazowych – dotycząca zwierząt zamieszkujących obszar gminy zapolice. Prelekcja była wprowadzeniem do projektu podsłuchaj przyrodę w gminie Zapolice. W ramach projektu została zakupiona fotopułapka – mobilny rejestrator obrazu - dzięki któremu uczestnicy projektu mogą nagrywać, robić zdjęcia dzikim zwierzętom. Pierwsze zdjęcia zostaną zaprezentowane na szkolnej gazetce po zidentyfikowaniu zwierząt.

Kolejnym działaniem będzie wycieczka rowerowa 10 października do Koła Łowieckiego Borsuk z klasą 5c. Podsumowanie projektu odbędzie się podczas nocnego czuwania w świetlicy na przełomie październik – listopad w Branicy. Wszystkich chętnych
do udziału w projekcie zapraszam do współpracy.

Konferencja odbyła się w ramach działania podsłuchaj przyrodę w gminie Zapolice w ramach projektu „Ożyw samego siebie” realizowanego przez GOKiS w Zapolicach.

Grzegorz Czachorowski

dla uczniów g.czachorowski@zsozapolice.szkolnastrona.pl