Piątek, 2024-05-10

Imieniny: Antoniny, Izydory

Spotkanie z Bellą i Luną

" Dnia 25.10.2018 r. dzieci z oddziałów przedszkolnych O A i O B miały okazję spotkać się z czworonożnymi przyjaciółmi Bellą i Luną, przedstawicielami fundacji AMI.

Podczas spotkania mogły poznać specyfikę pracy psów przewodników, sposobów ich pielęgnacji oraz zapoznały się z rodzajami niepełnosprawności a także ze sposobami pomocy osobom niepełnosprawnym. Punktem kulminacyjnym spotkania było karmienie piesków. Każde dziecko mogło samodzielnie nakarmić łyżeczką Bellę i Lunę. W nagrodę wszystkie dzieci otrzymały kolorowanki o tematyce pracy psów przewodników.

Dzięki takim spotkaniom kształtujemy u dziecka postawę tolerancji, szacunku i niesienia pomocy."

Ewelina Jóźwiak

Jadwiga Frątczak