Spotkanie z pisarzem

18 października 2018 r. gościliśmy w GOKiS panią Dorotę Mularczyk – autorkę książek dla dzieci i młodzieży. Spotkanie odbyło się pod tytułem zapowiadającym szeroką tematykę „Mix – maraton, czyli co kto chce”.

Nasi uczniowie i pani Mularczyk od razu nawiązali nić porozumienia i wzajemnej sympatii, co można było zaobserwować po zasłuchanych buziach. Mix – maraton trwał 5 godzin, podczas którego przewinęły się wszystkie klasy 1-6 szkoły podstawowej. Uczniowie dowiedzieli się m.in.: jak napisać książkę i gdzie szukać inspiracji, ile tracimy spędzając zbyt wiele czasu przy smartfonie, jak ważne jest oddzielenie życia wirtualnego od rzeczywistego, jak wiele nasza ludzkość zawdzięcza pszczołom. Okazało się, że pani Mularczyk pomysły do swoich książek o tematyce fantasy czerpie z obserwacji własnych dzieci. No cóż, zdaje się, że życie codzienne niejednego naszego ucznia to również dobry materiał na książkę fantasyJ.

Spotkanie spowodowało bardzo duże zainteresowanie naszych uczniów twórczością zaproszonego gościa. Rada Rodziców zakupiła 4 tomy książki „Magiczny świat tuż za płotem” a pani Mularczyk podarowała nam 2 dodatkowe tomy tego tytułu. Serdecznie dziękujemy za prezent!

Agnieszka Wlazłowska

Agnieszka Salamon