Gang Słodziaków w naszej szkole

20 października 2018 r. obchodziliśmy w bibliotece szkolnej Międzynarodowy Dzień Głośnego Czytania. Święto organizowaliśmy w ramach akcji czytelniczej sieci sklepów Biedronka „ Gang Słodziaków. „

Impreza czytelnicza w naszej szkole to żadna nowość a wręcz przeciwnie stały punkt programu w kalendarzu szkolnym. Zaproszony gość –nauczyciel religii i WDŻ pani Wioleta Skorek , przybyła specjalnie na tę okazję w stroju pielęgniarki, wywołując niemały efekt zaskoczenia i respektu – poprzez przyniesiony rekwizyt strzykawkę z igłą. Tego dnia zajęliśmy się tematyką medyczną. Inspiracji dostarczył nam rozdział z książki „Gang Słodziaków” Renaty Piątkowskiej przeczytany przez panią Skorek. Po raz kolejny mogliśmy podziwiać talent aktorski pani Skorek. Dzieci były tak zasłuchane, że zapomniały o przeszkadzaniu i rozrabianiu – słuchały jak zahipnotyzowane.

Uczniowie okazali się uważnymi słuchaczami, ponieważ odpowiedziały na wszystkie skomplikowane pytania sprawdzające słuchanie tekstu. Oprócz pani Skorek w stroju pielęgniarskim, największą atrakcją spotkania było losowanie maskotek „Słodziaków” . Spotkanie zakończyliśmy śpiewem i tańcem do piosenki „Szczotka, pasta”.  Każda klasa powróciła do swojej salki z wylosowanym Słodziakiem.

Spotkanie było również zwieńczeniem akcji czytelniczej „Gang Słodziaków”. Przez 21 dni uczniowie klas 1-3 szkoły podstawowej wraz z rodzicami czytali codziennie co najmniej 10 minut. Za każdy „czytany” dzień, poświadczony podpisem rodzica, uczeń otrzymywał 1 naklejkę do czytelniczego albumu. W niektórych klasach uczniowie wysłuchali innych rozdziałów wspomnianej książki. Dodatkowo uczniowie kl. 1b, 2a i 2b uczestniczyli w konkursach plastycznych, prace przesłano do organizatora – sieć sklepów Biedronka.  Uczestnikom konkursu życzymy POWODZENIA!

Agnieszka Salamon