Psy z fundacji AMI

Dnia 25 października naszą szkołę odwiedziły przedstawicielki fundacji AMI. Dzieci z oddziałów przedszkolnych 0c i 0d miały okazję spotkać się z dwoma czworonożnymi przyjaciółmi – Bellą i Luną.

Podczas spotkania przedszkolaki poznały zasady bezpiecznego kontaktu z psami, a także oswajały się z ich obecnością. Przedszkolaki podczas zajęć były instruowane, co robić i jak postępować wobec psów. Wszyscy mieli okazje pogłaskać psy, a nawet nakarmić je z łyżeczki.

Dzieci dowiedziały się jaką rolę w życiu człowieka pełni pies i na czym polega praca psa przewodnika, bowiem psy, które odwiedziły szkołę są asystentami osób niepełnosprawnych. Podczas spotkania widać było, że cechuje je opanowanie, pozytywne nastawienie do człowieka i oddanie, a  wiec cechy nieodzowne w pracy psa przewodnika.

Ponadto podczas spotkania każde dziecko mogło doświadczyć jak pies przewodnik pomaga osobom z niepełnosprawnością ruchową, czego kulminacyjnym momentem była przejażdżka wózkiem inwalidzkim przez ochotników.

Na pamiątkę spotkania z psami każde dziecko otrzymało książeczkę z rysunkami psów przewodników do pokolorowania.

Dziękujemy paniom z fundacji AMI za spotkanie pełne niezapomnianych wrażeń.

Małgorzata Popłońska