Konkurs Informatyczny Bóbr już za nami...

W dniach 14 i 15 listopada br. 7 uczniów klas 7 - 8 oraz 17 uczniów z klas 4,5,6 szkoły podstawowej wzięło udział w XIII Międzynarodowym Konkursie Informatycznym Bóbr. Głównym celem konkursu jest rozwój i kształtowanie myślenia algorytmicznego oraz popularyzacja posługiwania się technologią informacyjną i komunikacyjną wśród wszystkich uczniów.

Zadania w konkursie Bóbr są na ogół związane z posługiwaniem się komputerem i jego oprogramowaniem przy rozwiązywaniu różnych sytuacji i problemów, pochodzących z różnych zastosowań i przedmiotów nauczania takich jak: język ojczysty, język obcy, geografia, historia, sztuka, technika i matematyka. Niektóre zadania dotyczą budowy komputerów, inne oprogramowania użytkowego. Zadania często są związane również z kulturą i językiem. Wiele zadań umożliwia uczniom wykazanie się umiejętnościami algorytmicznego myślenia. Zawody były organizowane za pośrednictwem platformy e-learningowej  www.mCourser.pl. Dla każdej grupy wiekowej Konkurs Bóbr trwał jedną godzinę zegarową i składał się z 24 pytań podzielonych na trzy grupy, ze względu na stopień trudności, po 8 pytań w każdej grupie. Uczniowie pracowali na komputerach w pracowni 13 i 20 oraz dostępnych urządzeniach mobilnych, na których prawidłowo działa środowisko konkursu. Nad odpowiednimi warunkami technicznymi i prawidłowością przebiegu konkursu czuwali p. Beata Staniucha oraz p. G. Czachorowski. Czekamy z niecierpliwością na wyniki konkursu.

Beata Staniucha